Tevalli, 1971 yılında Beyazıt’ta Mehmet Ali Türk tarafından yağmur şemsiyesi imalatı yapmak üzere kurulmuştur. 1979 yılında Osman Türk ikinci kuşak olarak yönetimi devralmıştır.

1990 yılına gelindiğinde, yağmur şemsiyesi üretimine ek olarak bahçe şemsiyesi ve plastik bahçe mobilyaları için tekstil aksesuarları imalatına da başlayarak büyümeye devam etmiştir.

1997 yılında üçüncü kuşak yönetimi devralarak üretim kapasitesini arttırıp fabrikasyon sistemine geçmiştir. Kuruluşunun 40. senesinde, Osmanbey Şemsiye Ltd. Şti. de kurularak uzmanlık alanlarına özel şirketleşmeye gidilmiştir.

Yıllardır sektöründe lider kuruluş olan Siesta için, ürünlerine özel tekstil üretimi yapan Tevalli, 2012 yılı başlarında Forsiesta markasıyla Markaya Özel Üretim hizmetini de duyurmuştur.

Diğer üretim gruplarında Tevalli Garden markası adı altında tüm üretici ve tüketicilere hizmet veren Tevalli, sektörünün “en çok üreten değil, en kaliteliyi üreten” markası olmayı hedeflemektedir.

Ürün yelpazesinin zenginliği, işçilikteki özeni ve kalitesi ile bu misyondaki başarısının takdirini siz değerli müşterilerine bırakmıştır.